Skip to content

enteriőrfrissítés

öltöztetőnő-módra

érezd magad otthon! na de hogyan, ha....

Káosz fogad, mikor hazaérsz, ezért feszült vagy és nehezen tudsz pihenni?

A lakberendezési oldalakat bújod inspirációért, de te magad nem tudsz vonzó enteriőrt kialakítani?

Mindig mindent keresgélni kell, mert nincs helye a dolgoknak?

Vagy épp ellenkezőleg, minden a helyén van, de hiányzik az otthonodból az otthonosság?

Vagy már máshol szeretnél lakni, ezért eladnád a lakást, és szeretnéd, ha jó benyomást tenne a leendő vevőkre?

A megoldáshoz nem kell fenekestől felfordítanod az életed, azaz az otthonod! Nem kell feltétlenül levezényelned egy több hónapos, méregdrága felújítási procedúrát.

Okos, egyszerűen kivitelezhető ötleteket adok neked, így jobban jársz anyagilag, és a hosszú építkezéssel járó kényelmetlenségek nagy részét is sikerül elkerülnöd.

Összeillesztem és helyére teszem az életedet leképező puzzle darabokat az otthonodban, ettől szó szerint fellélegzel és valószínűleg az életed más területein is megszűnnek az elakadásaid. 

Nem csak az otthonod lesz harmonikusabb, de az életed is!

Czok Ildi vagyok, az Öltöztetőnő. Boldoggá öltöztetek hölgyeket és tereket.

ars poeticám a lakberendezésben

Hiszek a folytonosságban. Amikor egy teret berendezek, mindig megnézem, mi az, ami átmenthető vagy továbbvihető egy korábbi állapotából. Ebben van jóadag ökológiai megfontolás, nem szeretek gondolkodás nélkül kidobni mindent. De van benne filozófia is, hiszen az idő folytonos, nem tehetünk úgy, mintha most indulna a semmiből. 

Mindig alaposan végiggondolom azt is, hogy az adott tér vajon szervesen illeszkedik-e a környezetébe. Van-e kapcsolat a „kinn” és a ”benn” között, vagy gyökeresen más világ a kettő? Ahogy az ékszerekészítés során, a kihívás ebben is az számomra, hogyan illesszem össze a szálakat: a múltat és a jelent a jövővel, a használtat és az újjal, azaz hogyan teremtsek a sokféleségből harmóniát.

A régi, de újjáéleszthető bútorokat átlakítom. Sokféle technikát használok: átfestés, stencil, dekupázs, de mindenféle DIY trükkre is nyitott vagyok, és magam is szeretek új módszereket kitalálni. Designer darabokat highlight-gyanánt, fókusz- és ellenpontként használok. Nagy hangsúlyt fektetek a színekre és a személyességre, és persze a legfontosabbra: arra, hogy a létrejövő térnek érezhetően legyen szellemisége. Hogy megszülethessen benne a valódi otthon.

válogatás munkáimból

egy darabka párizs budapesten

Avagy IKEA-hack az urban jungle jegyében saját stencilmintákkal, menta színű kiegészítőkkel, divatos “zoknis” székekkel.

tavasz a tavasz utcában

A loft hangulatú kislakást a Covid után rövid távú kiadás céljából kissé átalakítottam. Mivel  a burkolatok csak pár évvel ezelőtt lettek kicserélve, így ahhoz nem nyúltam. Viszont be szerettem volna csempészni a tavasz, ha már egyszer a Tavasz nevű utában vagyunk.

A türkiz és a korall a világos tavasz legfontosabb fűszerszínei, így ezekkel dolgoztam. Meg némi krémes világos zölddel. A tavasz melegségét a természetes textúrákkal hoztam be. (pl. tengerifű szőnyegek)

A dekorációban mindenképpen el akartam kerülni a közhelyeket (tavasz = millió virág), ezért egy a neten talát kép alapján magam festettem egy vidám világjáró kakast.

A bútorok, dekorelemek átfestéséhez Annie Sloan krétafestékeket használtam.

Erdő mélyén házikó

Évekig építettük, újítgattuk, hogy a több mint 30 éve elhagyott faházból klassz erdei kuckót varázsoljunk a Dunakanyar egyik legszebb részén, Budapesttől 45 km-re, Dömösön, mindössze 800 m-re a híres Rám-szakadéktól.

Zöldek, szürkék, természetes fa-árnyalatok egy kis kontrasztot adó feketével, és az erdei tisztások virágait idéző halványrózsaszínnel… kabinházunk színeit úgy komponáltam meg, hogy szinte összefolyjon a kinn és a benn. 

A felújításnál kiszedtük a régi mennyezetpaneleket, ezáltal szabaddá váltak a tetőtartó gerendák,  meglepően tágassá varázsolva a belső teret.  

trópusi háló az Allee mellett

Hogy mire képes néhány doboz színes festék!  A hangulattalan hálóból a fülledt trópusokra érkezünk a segítségükkel röpke 10 óra alatt.  

Modern enteriőr egy szocreál házban

Amennyire élhetőek a Bauhaus lakások terei, annyira kicsinyesek és élhetetlenek a terek a szocrerál lakásokban. Megtanultunk élni bennük persze, de közben hiányzott a tér.

Ez a lakás Budán a hatvanas évek egyik jól sikerült, építészetileg is értékesnek minősített társasházában található. Miután a fehér konyha átkerült a nappaliba (helyén egy mini szoba létesült) a berendezésnél innen kezdve minden a fényes fehér felületek és a hideg fémhatás ellenpontozásásról szólt.

A mindent elnyelő fekete, a tűzhely mögötti falon a szép csempekompozíció és a fa különböző árnyalatai véleményem szerint kellemesen szeparálják, puhítják és melegítik a teret.

A képeken több fázis látható. A konyha és a kanapé között kapott helyett az étkező. Itt hiányzott a szememnek valami, ezért született hirtelen öltletből egy random festmény, mely jól rímel a párnákra, a Pepco-ban vásárolt nagy kosárból kialakított DIY függőlámpára és a dohányzóasztalként fukciónáló nagy fonott utazóládára.

LOFT HANGULAT A PALOTANEGYEDBEN

Kis alapterülete ellenére tágas tér. A galéria a vizesblokk fölés került. A nagy szekrény két régi koloniálbútor házasításából született. Annie Sloan krétafestékkel kentem le őket, megszabadítva ezzel őket a nyomasztó koloniál hangulattól.

A szoba és az előszoba-konyha közötti szintkülönbség áhidalására fehér kavicsokkal feltöltött „medencét” alakítottunk ki.

A színvilág a 2010-es évek közepének visszafogott, fehér központú hangulatát idézi, melynek sterilségét a sárga és a türkiz több helyen is felbukkanó színfotjai oldják.

ugyanez a lakás a fesztiválszezon közepén

Egy magazinfotózás kedvéért az eredeti fehér-sárga hangulatot bohós, fesztiválosra alakítottuk át.

Bútortetrisz egy régi balatoni villában

Vera barátnőmnek nagyszerű ízlése van. Csalhatatlan érzékkel választja meg a bútorokat és a tárgyakat, amelyekkel körülveszi magát. Segítségre ezen csodák elrendezésénél volt szüksége a beköltözés után.

Megfigyeltem, hogy az emberek ösztönösen vonzódnak gyerekkoruk tárgyi világához. Vera esetében ez a hetvenes, nyolcvanas évek ma már retrónak nevezett világa, amelyet a nagyszülői ház antik bútoraival kever. Persze jól jön az is, hogy volt egy festőművész a tágabb családban.

Ebből született ez a különleges, időtlen hangulatú tér, amelyet nyaratna kiad.

Akkor válaszd az enteriőrfrissítést, ha

 

—  Nagyobb bontás nélkül szeretnéd felfrissíteni és színesíteni az otthonod.

— Nem akarsz vagyonokat költeni a felújításra.

— Számodra is fontos a fenntarthatóság.

— Szívesen adnál új életet régi családi bútoraidnak.

— Mert nem szeretnél mindenütt beépített laminált bútort látni magad körül.

— Sterilitás helyett a személyességre szavazol az otthonodban.

— Tehát egyetértesz az ars poeticámmal.